Parimad Seiklustegevused Uus-meremaal: Põnevus Ja Adrenaliin

Uus-Meremaad on tuntud kui maailma seikluspealinn, mis pakub põnevuseotsijatele lõputult võimalusi adrenaliini pumpamiseks. Alates maailma esimesest kommertshüppest kuni teedrajava jet-paadi ja zorbinguni – kiivid armastavad ekstreemspordis piire nihutada.

Lumiste mägede, märatsevate jõgede, lopsakate vihmametsade ja dramaatiliste rannajoontega lõualuu langevad maastikud on Uus-Meremaa seikluste taust tõeliselt tähelepanuväärne. Ükskõik, kas soovite sillalt vabalangemist, jõest alla kihutada või mägede kohal lennata, leidub seiklusi, mis sobivad igale adrenaliinisõltlasele.

Bungy hüppamine

Ükski Uus-Meremaa ekstreemsete tegevuste nimekiri poleks täielik ilma ikoonilise benjihüppeta. Bungy sündis Queenstownis 1980. aastatel, kui AJ Hackett tegi ulja hüppe Kawarau sillalt, ja sellest ajast alates on see põnevuseotsijate jaoks muutunud rituaaliks.

Täna saab jänkuda kõikjal Uus-Meremaal, alates kõrguvatest viaduktidest kuni kaugete kõrbepaikadeni. Populaarsete kohtade hulka kuuluvad Kawarau sild, maailma esimene bungy-plats, ja Nevis Bungy Queenstownis, kus saate sukelduda 134 meetrit kanjoni põhja poole.

Tundke adrenaliinivoolu läbi oma veenide, kui hüppate usus alla tühjusesse!

Reaktiivpaadisõit

Reaktiivpaadiga sõitmine leiutati Uus-Meremaal, et navigeerida riigi madalatel põimitud jõgedel. Reaktiivpaadisõidul sooritavad osavad juhid keerutamist ja 360 sekundit, liikudes jõekallastest tollide kaugusel.

Queenstownis toimuvaid Shotoveri ja Dart Riveri safareid peetakse planeedi kõige juukseid kergitavateks sõitudeks. Hoidke kõvasti kinni, kui teie paat kihutab kuni 85 km/h mööda kitsaid kanjoneid ja sentimeetrite kaugusel rahnudest alla.

Kuna kõhtu ajavate pöörete vahel pole aega hinge tõmmata, on jetisõit adrenaliinirohke viis Uus-Meremaa dramaatiliste jõemaastike avastamiseks.

Zorbing

Peresõbraliku põnevuse jaoks proovige zorbingut – tegevust, mis sai alguse Rotoruas. Zorbing hõlmab allamäge veeremist hiiglasliku täispuhutava kera sees, kas koos teistega rakmed või vees lösutamine.

See võib tunduda vaoshoitud, kuid kui see kera hakkab nõlvast alla veerema, pole teil enam kontrolli. Keerake ja keerutage põhja, et saada desorienteeriv, kuid lõbus sõit, mis ei jäta kunagi naeru käimata.

Langevarjuhüpped

Uus-Meremaa eepilised maastikud näevad maapinnalt uskumatud, kuid vaadake neid 12 000 jala kõrguselt tandem langevarjuhüppe ajal ülima adrenaliinilaksu saamiseks.

Hüpe rihmaga lennukilt kogenud instruktori juurde ja vabalangemine kiirusel üle 200 km/h, kui hõljute üle türkiissiniste lahtede, laiaulatuslike orgude ja lumiste tippude. Tõmmake juhtmest ja nautige panoraamvaateid, kui libistate õrnalt tagasi maa peale.

Populaarsed langevarjuhüpped on Abel Tasmani rahvuspark, Fox Glacier, Tekapo järv ja Queenstown.

Valge vee parvetamine

Nii palju jõgesid, mida vallutada, on Uus-Meremaa sarikate paradiis. Rotorua on tuntud oma südant löövate 5. klassi kärestike poolest, samas kui Queenstown pakub mitmepäevaseid raftingu seiklusi.

Aerutage läbi vahutava vee, punuge rändrahnude vahel ja sõitke kogenud raftingiidide juhendamisel laineid mööda kõmisevaid koskesid alla. Selle lõualuu alandava maastikuga unustate jääkülma vee!

Kanjonisõit

Kui otsite ülimat seikluslikku kombinatsiooni ronimisest, matkamisest, ujumisest ja laskumisest – kanjoneerimine on teie jaoks. Rühkige ja hüppake mööda kanjonit, kus on kosed, et alla libiseda, ja basseinid, kuhu hüpata.

Enamik kanjonireise toimub Waitomo piirkonnas, kus laskute läbi iidsete vihmametsade, puutumatute ojade ja müstiliste hõõguvate koobaste. See on tegevusterohke väljakutse, mis viib teid läbi Uus-Meremaa kaunimate mänguautomaatide kanjonite.

Tõmblukuga

Hõljuge nagu lind põlismetsa või jõekuristiku kohal, tehes südant kihutaval zipline-tuuril. Uus-Meremaal on uskumatud tõmblukuvõrgud, mille liinid on üle 500 meetri pikad ja 60 meetri kõrgused.

Populaarsete kohtade hulka kuuluvad Rotorua Redwoods Treewalk ja Queenstowni Ziptrek Ecotours. Lendake erutava kiirusega mööda juhtmeid alla, kududes kõrgel metsavõrades platvormide vahel. Ziplining võimaldab adrenaliiniotsijatel näha maastikku ainulaadsetest vaatepunktidest, mida vähesed kogevad.

Kokkuvõttes

See on vaid maitsmine ekstreemspordialadest, mida saate Uus-Meremaa maastikul proovida. Sõltumata sellest, kas soovite end proovile panna kilomeetrite kõrgusel taevas või sügaval maa sees, ootavad teid peatavad põnevused.

Kui proovida nii palju seiklusi, siis miks mitte luua tegevusterohke Uus-Meremaa marsruut? Märgistage nimekirja tegevused, mis toovad teile adrenaliini ja loovad elukestvaid mälestusi.

Lihtsalt hoiatan – ainult ühest ekstreemsest tegevusest ei pruugi piisata! Kui alustate, kavandate oma järgmist surma trotsivat seiklust, enne kui saate öelda “kia ora”. Uus-Meremaa pakub põnevuse otsijatele täiuslikku mänguväljakut, seega olge valmis oma elusõiduks!

Scroll to Top