Kiirlaenud Üliõpilastele: Oma Hariduse Rahastamine

Kolledži eest maksmine võib olla äärmiselt keeruline, eriti kui raha on vähe. Kui föderaalsest üliõpilasabist ja säästudest ei piisa, peate võib-olla lünkade katmiseks kasutama eralaene.

Kuigi need laenud on kiiresti ja hõlpsasti saadavad, on nende intressimäärad ja tagasimaksevõimalused föderaallaenudega võrreldes sageli kõrgemad. See artikkel annab ülevaate üliõpilastele mõeldud kiirlaenuvõimalustest ja peamistest teguritest, mida laenuvõtmisel arvestada.

Erakorralised laenud kolledžitelt

Paljud kolledžid pakuvad kiire väljamaksega erakorralisi laene, et aidata üliõpilastel, kes seisavad silmitsi ootamatute rahaliste raskustega. Need laenud pakuvad tavaliselt rahastust alla 1500 dollari ja tagasimakseperioodid on umbes 60–90 päeva. Intressimäärad on sageli mõistlikud, mõned isegi intressivabad.

Näiteks Duke'i ülikool pakub erakorralisi laene, mille intressimäär on 3,5%, samas kui Põhja-Carolina ülikool pakub intressivaba erakorralist rahastamist. Need laenud võivad aidata katta kulusid, kui ootate rahalise abi väljamaksmist või kui raha muudest allikatest laekub. Kontrollige kindlasti, kas teie kolledžil on erakorraline laenuprogramm.

Eraõppelaenud

Pankade ja veebilaenuandjate eraõppelaenud pakuvad raha kiiremini kui föderaallaenud. Tavaliselt nõuavad nad aga krediidikontrolli ja vastavad sissetulekunõuetele. Inimesed, kellel on vähe või üldse mitte krediidiajalugu, vajavad sageli krediidivõimelist kaasajat.

Kui uurite eralaenuandjaid, pöörake suurt tähelepanu järgmistele teguritele:

  •  Intressimäärad ja tasud
  •  Laenu limiidid
  •  tagasimakse ajakava ja valikud
  •  Cosigneri väljalaskepoliitika

Mõned laenuandjad, nagu College Ave ja Sallie Mae, saavad taotlused heaks kiita 3–5 päevaga ja raha välja maksta vähem kui kahe nädala jooksul. Selle kiirema ajakava hinnaks on kõrgemad intressimäärad. Nende laenude kaalumisel kaaluge hoolikalt kompromisse.

Tulu jagamise lepingud

Tulu jagamise lepingud (ISA-d) on suhteliselt uus võimalus, mis pakub rahastamist vastutasuks teatud protsendi eest teie tulevasest sissetulekust pärast kooli lõpetamist. ISA-d kinnitavad taotlejad sageli kiiremini kui eralaenud ja neil on sissetulekuga seotud paindlikud tagasimaksetingimused.

Teisest küljest on ISAde kogukulud tavaliselt suuremad kui laenudel ja need jäävad suures osas reguleerimata tööstusharuks. Parimad pakkujad, nagu Blair, Leif ja Vemo, pakuvad konkurentsivõimelisi ISA tingimusi, mida õpilased peaksid hindama.

Palgapäevalaenud

Palgapäevalaenud võivad rasketes olukordades pakkuda peaaegu koheselt raha, kuigi väga suurte kuludega. Palgapäevalaenuandjad kontrollivad vähe või üldse mitte ja rahastavad laene 24 tunni jooksul, kuid nõuavad intressimäärasid, mis mõnikord ületavad 400%.

Kuigi palgapäevalaenud annavad teie kätesse kiiresti sularaha, võivad need kergesti kontrolli alt väljuda ja tagasimaksmiseks kuluda aastaid. Enne kolledži rahastamiseks palgapäevalaenu kasutamist ammendage kõik muud võimalused.

Viimased mõtted

Kiire juurdepääs rahastamisele võib olla ahvatlev, kui kolledži jaoks on kiiresti vaja raha. Piisava hoolsuskohustuse täitmine on aga hädavajalik enne kiiresti väljamakstavate rahastamisvõimaluste võtmist, mis sageli vajavad rohkem tarbijakaitset. Esmalt seadke esikohale föderaalne üliõpilasabi, seejärel uurige kolledži hädaabi ja läbipaistvaid eralaenuandjaid, enne kui riskantsemad allikad.

Scroll to Top