Kuidas Kaitsta Oma Krediidikontosid Pettuste Ja Identiteedivarguste Eest

Jälgige oma krediidiaruannet

Kontrollige oma krediidiaruannet kõigist kolmest krediidibüroost – Experian, Equifax ja TransUnion – vähemalt kord aastas. See võimaldab teil üle vaadata kõik oma nime all olevad kontod ja kontrollida kahtlase tegevuse (nt kontod, mida te ei avanud) või ebatäpset teavet. Enamikus Euroopa riikides saate tasuta krediidiaruandeid hankida volitatud krediidireferentsibüroode kaudu. Vaadake aruanne põhjalikult läbi ja vaidlustage kõik vead büroodega.

Seadistage konto märguanded

Kontotegevuse jälgimiseks seadistage kõikidele oma finantskontodele tehinguhoiatused. Märguanded võivad teid teavitada olulistest kontotoimingutest teksti, meili või mobiili tõukemärguannete kaudu, näiteks:

  • Suured ostud või väljamaksed
  • Saldo langeb alla läve
  • Ebaõnnestunud sisselogimiskatsed
  • Konto üksikasjade muudatused

Hoiatuste aktiveerimine võimaldab teil kahtlased tehingud varakult tabada, enne kui märkimisväärne kahju on tekitatud.

Kasutage tugevaid paroole

Kasutage iga finantskonto jaoks ainulaadseid ja tugevaid paroole, mis on vähemalt 12 tähemärgi pikkused, segades suur- ja väiketähti, numbreid ja sümboleid. Vältige isiklikku teavet või levinud sõnu. Lubage kahefaktoriline autentimine, kui see on saadaval, et suurendada sisselogimise turvalisust.

Olge andmepüügikatsete suhtes ettevaatlik

Andmepüügipettused püüavad hankida privaatseid andmeid, nagu sisselogimismandaate või kaardinumbreid, esinedes usaldusväärsete üksustena e-posti, tekstisõnumi või telefoni teel. Enne teabe esitamist uurige hoolikalt kõiki ebatavalisi finantsandmete päringuid ja kontrollige nende õiguspärasust otse ettevõttega.

Minimeerige mittevajalikud krediitkaardid

Vähendage oma haavatavust pettuse suhtes, hoides vähem avatud ja aktiivseid krediitkaardikontosid. Tühistage kasutamata kontod, mida te ei vaja, sest vähem kaarte tähendab väiksemat riski. Kaaluge ka krediidi külmutamist, et piirata laenuandjatel teie krediidi kontrollimist. See takistab kurjategijatel petturlike kontode avamist.

Vaadake üle igakuised väljavõtted

Vaadake iga kuu hoolikalt krediitkaardi- ja pangaväljavõtteid, et kontrollida tundmatute tasude või väljamaksete osas. Volitamata tehingutest teatage viivitamatult kaardi väljastajatele. Helistage oma kaardil olevale numbrile, mitte kahtlaste meilide numbritele, mis võivad olla pettused.

Hoiduge avalikust WiFi-st

Vältige juurdepääsu finantsrakendustele või avalike võrkude saitidele. Krüptimise puudumine tähendab, et häkkerid saavad vaadata kogu võrgus olevat turvamata liiklust – sisse logida ainult turvaliste privaatühenduste kaudu.

Turvalised mobiilseadmed

Installige panganduses või ostlemiseks kasutatavatesse seadmetesse kõikehõlmav turbetarkvara, et kaitsta teie andmeid või tehinguid pealt püüdva pahavara eest. Ärge kunagi salvestage sisselogimisandmeid mobiilseadmetesse; lisakaitseks kasutage ekraanilukke.

Tükeldage finantsdokumente

Kui delikaatsed paberkandjad neid õigesti ei hävitata, võivad need olla prügikasti sukelduvate identiteedivaraste aardevara. Investeerige kvaliteetsesse purustajasse, et hävitada kontonumbreid, sotsiaalkindlustusandmeid või muud privaatset teavet sisaldavad dokumendid.

Kodulaenud

Kuna hüpoteegid nõuavad sageli oma maja tagatist, on pettuste vältimiseks vaja täiendavaid ettevaatusabinõusid:

  • Enne eelkinnitatud intressimäärade taotlemist kontrollige krediidiaruandeid, et vead parandada.
  • Pettuste vältimiseks uurige laenuandjaid põhjalikult ja kontrollige litsentse.
  • Allkirjastage ainult tühikuid või täielikke andmeid sisaldavad dokumendid, mida laenuandja hiljem täidab.
  • Kasutage advokaati, et lepingud enne allkirjastamist üle vaadata, et kontrollida ebatavaliste klauslite või tingimuste olemasolu.
  • Tehke makseid ainult igakuistel väljavõtetel loetletud laenuhaldurile. Kinnitage kõik taotlused selle muutmiseks.

Kui jääte oma finantskontode jälgimisel valvsaks ja minimeerite oma andmete paljastamist, aitab see teid kaitsta kasvavate krediidi- ja hüpoteeklaenupettuste ohtude eest kogu Euroopas. Teatage igast identiteedivarguse kahtlusest viivitamatult vastavatele ametiasutustele.

Scroll to Top